Zvezdu jedna pobeda deli od nove titule: Budućnost savladana u triler završnici

22:48

Zvezdu jedna pobeda deli od nove titule: Budućnost savladana u triler završnici - Copyright profimedia

Serija se seli u Podgoricu…

Crvena zvezda u glavni grad Crne Gore ide po petu šampionsku titulu u ABA ligi. Za to joj je dovoljan samo jedan trijumf u "Morači".

Crveno-beli pobedili su Budućnost 85:79  (30:17, 25:24, 8:29, 22:9), u drugoj utakmici finala plej-ofa regionalnog takmičenja i dve "meč lopte" imaće na "vrućem" terenu, na kojem će uloga favorita biti na strani domaćina. Prva utakmica u Podgorici igra se u subotu (20.30 časova).

Započela je Zvezda meč savršeno. Čvrsta odbrana, sjajan napad, a tandem Lojd/Noko i zakucavanja snažnog centra su naterala Milojevića da odmah traži tajm-aut (10:1). Tada je Dobrić preuzeo ključeve igre u napadu, a da gosti nisu izveli čak 12 slobodnih bacanja u prvih 10 minuta verovatno bi rezultat bio još ubedljiviji (30:17).

Dobrić i Lojd su doneli svom timu ogromnih „+20“ u 12. minutu (37:17). Bio je to znak za goste da se „probude“. Tačnije, to je uradio Danilo Nikolić koji je u svom stilu pogađao i za dva i za tri. Ivanović je odlično pronalazio saigrače i to im je donelo spuštanje zaostatka (43:33). Borbeni Noko i trojka Uskokovića su zaustavili seriju protivnika, pa je na pauzu Zvezda otišla sa 14 poena prednosti (55:41).

Povratak na parket je doneo potpuno drugačiju sliku u odnosu na prvo poluvreme. Budućnost je bila ta koja je diktirala tempo na obe strane terena, Nikolić je nastavio rafalnu paljbu u šutu za tri, a Hol je nastavio da pravi gluposti. Sa njim na terenu su crveno-beli imali ogromne probleme u organizaciji igre. Napravio je opet faul na šutu za tri, posle Dela Valea je i Kobs dao sva tri penala, a onda je Ivanović ukrao loptu Uskokoviću za izjednačenje, pa je Edžim poentirao za prvo vođstvo gostiju na utakmici u 26. minutu (59:61). Razigrali su se tada gosti, a podatak da su treći kvartal dobili sa čak 29:8 sve govori o igri Zvezde u tom delu igre (63:70).

Četvrta deonica počela je ukradenom loptom i poenima Lazića i to je bilo sve za skoro četiri minuta igre. Šut Zvezde je u potpunosti stao, Lojd, Dobrić, Davidovac, promašaji su se ređali. Mučili su se da pronađu bilo kakvu igru u napadu, sve do momenta dok Simonović na iskustvo nije “pogurao” ekipu, a onda mu se pridružio Dobrić (78:74). Bila je to najava dramatične završnice. Dobrić je pogrešio, Ivanović je pogodio trojku (88:79), ali se onda Ognjen iskupio. Prvo je uzvratio trojkom, pa je ukrai loptu Ridu na ulasku u poslednji minut (81:79). Lojd je zatim iznudio faul, pogodio oba bacanja, a tačku na meč je sa penala stavio sjajni Simonović.

ZVEZDA: Hol 2 (2as, 1izg.l), Lojd 16 (6as, 5sk), Uskoković 3 (5as), Davidovac 6 (4sk), Lazić 2 (4sk), Rit, Radanov, Dobrić 27 (5sk, 3as), Simonović 10 (3sk), Kuridža, Kuzmić 4 (4sk), Noko 15 (7sk)

BUDUĆNOST: Kobs 14 (2sk, 1as), Ivanović 12 (5as), Edžim 12, Šehović, D. Nikolić 26 (6/7 za tri, 8sk), Apić, Mitrović, Dela Vale 5, Z. Nikolić (2sk), Popović, Rid 10 (11sk), Žugić