Srbija bolja od Bugarske na startu kvalifikacija za EURO 2024

11/10/2023

-

19:31

Srbija bolja od Bugarske na startu kvalifikacija za EURO 2024 - Copyright MN Press

Ženska rukometaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje je na programu naredne godine u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.

Podmlađena selekcija Uroša Bregara opravdala je ulogu favorita protiv reprezentacije Bugarske u Zrenjaninu u sklopu grupe 6. Od prvog do poslednjeg zvižduka Srbija je diktirala tempo i kontrolisala rezultat, da bi na kraju slavila sa ubedljivih - 40:16 (23:8).

Srbija je na poluvremenu imala 15 poena prednosti, a pobednik se mogao naslutiti već nakon 20ak minuta igre, kada su izabranice Uroša Bregara stekle dvocifrenu prednost (16:6), koju su bez ikakvih problema sačuvale do kraja.

Najefikasnija na utakmici bila je Sanja Radosavljević sa osam pogodaka. Anđela Janjušević i Dunja Radević su dodale po četiri, dok je listu strelaca bugarske reprezentacije predvodila Kristina Milanova sa šest golova.

Osim Srbije i Bugarske, u grupi 6 su i Crna Gora i Turska, sa kojom će naše devojke u narednom kolu odmeriti snage 15. oktobra u gostima (16:30).

Kvalifikacije za EURO 2024, prvo kolo, grupa 6.

Srbija - Bugarska 40:16 (16:6)

Crna Gora - Turska 39:23 (16:14)