07/08/2021

-

15:07

Olimpijsko zlato i srebro u maratonu završilo u Keniji: Peres Džepkir i Brigid Kosgei trijumfalne u Saporu - Copyright Tanjug/ AP Photo/Eugene Hoshiko

Atletičarka iz Kenije Peres Džepkirkir osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u maratonskoj trci.

Ona je preko linije prešla posle dva sata, 27 minuta I 20 sekundi, što joj je ujedno I najbolji rezultat godine. Druga najbrža bila je njena sunarodnica I svetska rekorderka Brigid Kosgei, koja je trku završila 16 sekundi kasnije.

Treće mesto pripalo je Amerikanki Moli Sejdel sa 26 sekundi zaostatka za olimpijskom šampionkom.

Trka je održana po velikoj vrućini I visokim stepenom vlažnosti u gradu Saporu, koji se nalazi više od 800km severno od Tokija, Zbog teških uslova maraton je počeo sa 91. takmičarkom, a završen je sa 73.