Bilans medalja na Olimpijskim igrama: Srbija na 33. mestu, Amerikanci stižu Kinu po broju zlatnih odličja

07/08/2021

-

18:30

Zlatna medalja za SAD - Copyright Tanjug/(AP Photo/Charlie Neibergall)

Košarkašice Srbije nisu uspele da osvoje bronzanu medalju, Francuskinje su im se revanširale za poraz u finalu evropskog prvenstva pre nešto više od mesec dana, i ubedljivo slavile sa 91:76.

Sa trenutnih sedam osvojenih medalja (2 zlatne, 1 srebrna, 4 bronze), srpski sportisti zauzimaju 33 mesto na listi najuspešnijih zemalja na Igrama u Tokiju.

Poslednjeg dana Igara, u nedelju, vaterpolisti će Srbiji doneti osmu medalju, u duelu sa Grcima odlučivaće o zlatu ili srebru, dok će se odbojkašice boriti sa Južnom Korejom za bronzu.

Šesnaestog dana olimpijskih igara, Američki tim osvojio još deset medalja i sa 108 odličja najuspešniji je na Igrama (36 zlatnih, 39 srebrnih i 33 bronze). Na drugom mestu je Kina sa 89 medalja, ali i sa najvećim brojem zlatnih odličja - 38, uz 31 srebro i 18 bronzi. Po broju medalja na trećoj poziciji je ruski olimpijski tim sa 69 (20-26-33), Velika Britanija sa 63 (20-21-22) i domaćin Japan sa 56 odličja (27-12-17).

Francuska je briljirala u ekipnim sportovima, postali su šampioni odbojkaši i rukometaši, košarkaši su osvojili srebro, a košarkašice bronzu.

U atletskim takmičenjima muška i ženska štafeta Amerika 4 puta 400 metara prva je prošla kroz cilj, dok je u trci na 1500 metara trijumfovao Norvežanin Jakob Ingebriksten oborivši olimpijski rekord.

U finalu za košarkaše, drim-tim Sjedinjenih Američkih Država slavio je protiv Francuske rezultatom 87:82.