Ostali sportovi

08/08/2021

-

12:27 >> 12:32

Ukupan bilans osvojenih medalja srpskih sportista na Olimpijskim igrama u Tokiju - Copyright Tanjug AP/Mark Humphrey

Pobedom vaterpolo reprezentacije Srbije u finalu protiv Grčke, odbranili smo titulu iz Brazila i na najlepši mogući način završili smo ovogodišnje Olimpijske igre u Tokiju.

Naši sportisti obradovali su naciju sa devet medalja, čime su oborili rekord sa Igara u Riju (osam).

Olimpijski tim Srbije završio je takmičenje u Japanu na 28. mestu sa osvojena tri zlata, jednim srebrom i pet bronzi.

Prvi faktor za rangiranje liste je broj najsjajnijih odličja, pa tek onda ukupan zbir medalja.

Uzevši to u obzir, ispred nas, iz regiona, nalazi se Hrvatska na 26. poziciji sa tri zlata, tri srebra i dve bronze i Mađarska koja zauzela 15. mesto (šest zlata i po sedam srebrnih i bronzanih medalja).

Sa tri najsjajnija odličja u Tokiju ostvarili smo najbolji rezultat na Igrama od kako smo postali samostalna država.

Prvo nas je obradovala taekvondistkinja Milica Mandić, koja je po drugi put postala olimpijska šampionka.
Drugo zlato donela nam je karatistkinja Jovana Preković koja je u kategoriji do 61. kilograma, pobedila sve protvnice.
Na kraju Igara prisustvovali smo i odbrani olimpijske krune u vaterpolu, kada su naši momci savladali borbenu Grčku u finalu.

Jedino srebro za Olimpijski tim Srbije osvojio je iskusni strelac Damir Mikec u disciplini 10m vazdušni pištolj. Takmičenje je završio sa ukupno 237,9 poena, 4,2 manje od prvoplasiranog Iranca Džavida Furogija.

Uzeli smo i pet bronzanih medalja, a osvojili su ih basketaši, odbojkašice, strelac Milenko Sebić, taekvondistkinja Tijana Bogdanović i rvač Zurab Datunašvili.