Rukometaši Partizana osvojili Kup Srbije

13/04/2024

-

21:10

Rukometaši Partizana osvojili Kup Srbije - Copyright MN Press

U burnom meču, prepunom preokreta sa skoro jednočasovnim prekidom, rukometaši Partizana osvojili su Kup Srbije prof. dr Branislav Pokrajac u Novom Sadu, posle boljeg izvođenja sedmeraca protiv Vojvodine 29:28.

U regularnih 60 minuta Vojvodina je propustila velkku šansu, imala je 13:8 na poluvremenu, a Partizan je izjednačio u poslednjem napadu (19:19).

Posle dodatnih 10 minuta bilo je 24:24, a Vojvodina je propustila najveću šansu, pošto je po isteku vremena Nemanja Marjanović, ubedljivo najzaslužniji za preokret sa 14 odbrana i MVP finala, odbranio sedmerac Vukašinu Vorkapiću.

U penal seriji presudio je promašaj Borisa Puhovskog, koji je pogodio prečku za veliku radost crno-belih.

Serija sedmeraca: Đorđić 1:0, Mićić 1:1, Vorkapić 2:1, Obradović 2:2, Rogan 3:2, Zečević 3:3, Puhovski 3:3 (prečka), Kojadinović 3:4, Tomić 4:4, Popović 4:5.

Partizan je osvojio 12. trofej u masovnijem srpskom takmičenju, a prvi posle 11 godina. Utakmica je zbog nereda na tribinama i ubacivanja baklji na teren od strane navijača oba kluba bila prekinuta u 53. minutu, ali je potom nastavljena.