07/09/2021

-

20:02

MN Press - Copyright MN Press

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Grčku 3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5)  u meču petog kola grupne faze Evropskog prvenstva u Krakovu.

U prvom setu reprezentacija Srbije imala je veliku prednost, ali je na kraju ipak bilo plus dva (25:23).

Grci su bolje ušli u drugi set, bili su hrabriji i odlučniji nego u prvom setu pa su izjednačili rezultat na 1:1 (25:22).

Treći set ubedljivo je pripao srpskim odbojkašima koji su uspeli da vrate vođstvo u setovima.

U četvrtom setu Srbija je imala prednost, došla do 22:20 ali su Grci vezali tri poena i prešli u vođstvo. U završnici se igralo na razliku, grčki odbojkaši su se bolje snašli i došli do 2:2 u setovima.

U petom setu Srbija je uspela da se odlepi na plus pet (9:4) i rutinski privede meč kraju. Najefikasniji u timu Srbije bio je Pavle Perić sa 14 poena, Artanasijević i Krsmanović su imali po 13, a Kovačević i Ivović po 12.

Još uvek nije poznato ko će biti protivnik reprezentacije Srbije u osmini finala koju će srpski odbojkaši igrati u Gdanjsku.