Pjastriju pol pozicija u Imoli
Komentari
17/05/2025
-18:11
Oskar Pjastri osigurao je start na pol poziciji za glavnu trku velike nagrade Emilije Romanje nakon što je vozio najbrži krug u kvalifikacijama (1:14.670). Maks Verštapen osigurao je početak sa drugog mesta (+0.034) dok će njemu na startu za vratom disati Džordž Rasel (+0.137).
Britanski vozač Mercedesa ušao je u poslednji deo kvalifikacija sa najbržim krugom, ali je u trećoj etapi Pjastri stigao do najboljeg rezultata. Verštapen je u poslednjim krugovima da pokvari planove vozača Meklarena, ali će morati da se zadovolji drugom pozicijom na startu trke u Imoli.
Početak kvalifikacija za trku Emilija-Romanje bio je poprilično turbulentan, a u prvoj rundi videli smo čak dve "saobraćajke". Daleko opasnija bila je ona Jukija Cunode, koji je potpuno slupao bolid Red Bula u ogradu. Bilo je inicijalnog straha za bezbednost Japanca, ali je to nestalo pošto je ubrzo stao na noge bez ikakvih povreda. Krajem prvog dela Franko Kolapinto nije dobro iskontrolisao jedno od skretanja, te je takođe udario zid i okončao svoje učešće u kvalifikacijama.
Ferari je imao razočaravajuću drugu etapu, pošto su njihova dva vozača bila prva ispod crte nakon druge runde kvalifikacija. Kaskali su nekoliko desetinki za Aleksanderom Albonom, te je Luis Hamilton po prvi put u novom bolidu propustio priliku da se nađe u borbi za pol poziciju.
Komentari (0)