Srpski futsaleri u osmini finala Svetskog prvenstva: ''Orlovi'' sedam puta tresli mrežu SAD-a

20/09/2021

-

21:05 >> 21:12

MN Press - Copyright MN Press

U trećoj utakmci grupe F na Svetskom prvenstvu u Litvaniji, silno motivisani futsaleri Srbije ubedljivo su savaladali selekciju Sjedinjenih Američkih Dražava rezultatom 7:0 (4:0) i tako obezbedili plasman u osmini finala.

Posle poraza od Irana i Argentine, Srbiji je bila potrebna pobeda od dva ili više gola razlike za prolaz dalje, a do željenog ishoda stigli su već u prvom poluvremenu.

Mrežu Amerikaca načeo je Stefan Rakić u 6. minutu na asistenciju Jovana Lazarevića. Dva minuta kasnije Strahinja Petrov je posle solo akcije po levoj strani  idealno poslužio Dragana Tomića za 2:0. Tomić je u 17. minutu sjajno reagovao na odbijenu loptu od "živog zida" protivnika i povisio na 3:0.

Čitav posao završio je Strahinja Petrov u poslednjim sekundama poluvremena. Natrčao je i kaznio grešku Amerikanaca isperd svog gola - 4:0.

U nastavku za još ubedljiviji trijumf pobrinuli su se Milosavljević, Lazarević i Radovanović.

SAD: Moreti, Gonzales, Pondesa, Reget, Vega. Arauho, Bobadilja, Benfiel, Eskobar, Klepa, Masiel, Ortiz, Vaskez, Ventura.

SRBIJA: Aksentijević, Aleksić, Lazarević, Rajčević, Tomić. Josimović, Milosavljević, Petrov, Popović, Pršić, Radovanović, Rakić, Ramić, Vulić.

U osmini finala Srbija će se sastati sa Portugalom, a meč se igra 24. septembra.