Srpski futsaleri eliminisani u osmini finala: Portugal slavio posle produžetaka

24/09/2021

-

21:18

MN Press - Copyright MN Press

Futsal reprezentacija Srbije eliminasana je sa Svetskog prvenstva u osmini finala porazom od selekcije Portugala sa 4:2 nakon produžetaka, dok je u regularnom delu bilo 2:2.

Dobro je Srbija otvorila utakmicu i bila ravnopravan protivnik sve do 14. minuta kada je primila dva gola za samo dvadeset sekundi. Strelac prvog bio je legendarni Rikardinjo, posle asistencije Andrea, koji je bio strelac drugog pogotka na asistenciju Erika.

Ipak, nije se predavala srpska selekcija. Jovan Lazarević je iskoristio asistenciju Dragana Tomića i sjajno se izborio za prostor i šutirao spoljnim delom stopala, pa tako zatresao protivničku mrežu u 23. minutu. Drugi gol za Srbije takođe je postigao Lazarević iz slobodnog udarca kada je prevario portugalskog golmana u 28. minutu.

Potom su usledili produžeci gde se videlo da ''Orlovi'' polako ostaju bez snage što je Portugal iskoristio. Pani je pogodio na asistenciju Rikardinja u 43. minutu, da bi isti igrač u istom minutu zatresao mrežu na asistenciju Erika.

Treći gol za Srbiju postigao je Milan Rakić u 50. minutu, koji je bio najspretniji nakon šuta Jovana Lazarevića.