10/10/2021

-

19:41 >> 19:42

Bregar - Copyright MN Press

Rukometašice Srbije poražene su od Islanda 23:21 (10:8) u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Islanđanke su u prvom poluvremenu imale prednost od jednog ili dva gola i na poluvreme su otišle uz prednost (10:8). U drugom delu selekcija Islanda je otišla na plus četiri (13:9), međutim, Srbija je došla do izjednačenja (14:14) a potom i do minimalnog vođstva koje nije dugo trajalo. Islanđanke su vratile prednost kao u prvom delu igre i do kraja meča su uspevale da održe plus dva,

Najefikasnija u ekipi Islanda bila je Juliusdotir sa sedam golova, Einasdotir je postigla pet a Erlingsdotir četiri gola. U srpskoj selekciji Jovana Stoiljković i Kristina Liščević su postigle po četiri pogotka, a Nikolić i Kovačević po tri.

U narednom kolu srpske rukometašice će dočekati lidera grupe Švedsku.