Vaterpolo reprezentacija Srbije igra danas u Trebinju: Italija prvi test
Komentari
03/01/2026
-09:00
Uoči današnjeg vaterpolo turnira u Trebinju, gradonačelnik Mirko Ćurić organizovao je prijem za srpske reprezentativce i članove stručnog štaba.
Kapiten Nikola Jakšić izjavio je da će turnir u Trebinju biti odlična priprema za Evropsko prvenstvo u Beogradu.
"Drago mi je što smo došli u Trebinje i što ćemo učestvovati na ovom turniru. Ovde imamo izuzetne uslove. Očekujemo mnogo od Evropskog prvenstva, jer reprezentacija Srbije uvek cilja na najsjajnije odličje, pa to očekujemo i ovde u Trebinju", rekao je kapiten Jakšić.
Selektor Uroš Stevanović takođe je zadovoljan uslovima u Trebinju. Naglasio je da su igrači dobili sve potrebne uslove kako bi se što bolje pripremili za Prvenstvo Evrope.
Na turniru u Trebinju učestvuju šest ekipa, od kojih pet pretenduje na osvajanje medalja. Gradonačelnik Mirko Ćurić izjavio je da Trebinje može biti ponosno na sve urađeno što se tiče sporta u minulom periodu.
"Hvala upravi i vaterpolistima Srbije što borave u Trebinju. Naša omladina, deca koja se bave sportom, žele da vide velike sportiste i klubove. To je veliki podsticaj za sve nas, jer će, verovatno već sutra, novi mladi sportisti postati članovi vaterpolo kluba i drugih sportskih organizacija u Trebinju" rekao je gradonačelnik Ćurić.
Kup Trebinje 2026.
SUBOTA
Italija - Španija 10.00 (A3P)
Grčka - Francuska 12.15 (A3P)
Mađarska - Grčka 18.15 (A4P)
Srbija - Italija 20.30 (A4P)
NEDELJA
Francuska - Madjarska 18.15
Srbija - Španija 20.30 (A4P)
PONEDELJAK
A3 - B3 16.00
A2 - B2 18.15
A1 - B1 20.30
Komentari (0)