Ostali sportovi

Podmlađena Srbija kreće u pohod na Ligu nacija protiv Tajlanda

Komentari
Podmlađena Srbija kreće u pohod na Ligu nacija protiv Tajlanda
Podmlađena Srbija kreće u pohod na Ligu nacija protiv Tajlanda - Copyright MN Press

Autor: Euronews

03/06/2026

-

08:10

veličina teksta

Aa Aa

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u sredu započinje nastup u ovogodišnjem izdanju Lige nacija, jednog od najprestižnijih reprezentativnih takmičenja na svetu. Prva prepreka na putu izabranica Zorana Terzića biće selekcija Tajlanda, a duel u Kini zakazan je za 09.00 časova (TV Arena 2 Premium) po srednjoevropskom vremenu.

Pred srpskim timom nalazi se novo poglavlje, pošto će nacionalni sastav ove godine nastupiti u značajno izmenjenom i podmlađenom sastavu. Nekoliko igračica koje su godinama bile oslonac reprezentacije neće biti deo ekipe, pa će priliku da se dokažu dobiti mlađe odbojkašice željne afirmacije na najvećoj sceni.

Iako Srbija u ovaj susret ulazi sa ulogom favorita, rival nikako ne sme da se potceni. Reprezentacija Tajlanda već godinama važi za jednu od najneprijatnijih selekcija u međunarodnoj odbojci. Njihov zaštitni znak su brza igra, velika pokretljivost i izuzetna disciplina u odbrani, što ih često čini veoma nezgodnim protivnikom i za najjače svetske reprezentacije.

Dosadašnji međusobni dueli uglavnom su bili uspešni za Srbiju. Naša selekcija ostvarila je više pobeda protiv Tajlanđanki, uključujući i poslednji susret u Ligi nacija koji je završen maksimalnim rezultatom u korist Srbije. Ipak, istorija ovih okršaja pokazuje da azijski tim ume da pruži snažan otpor i iznenadi kada mu se za to ukaže prilika.

Posle premijernog meča protiv Tajlanda, srpske odbojkašice očekuje veoma zahtevan nastavak turnira u Kini. U okviru prve sedmice takmičenja snage će odmeriti sa selekcijama Poljske, Kine i Japana, što predstavlja ozbiljan ispit za novi sastav već na samom početku sezone.

Utakmica protiv Tajlanda biće prvi pokazatelj mogućnosti podmlađene reprezentacije Srbije i prilika da se ostvari pozitivan start u Ligi nacija. Dobar rezultat na otvaranju mogao bi da donese dodatno samopouzdanje pred izazove koji slede u nastavku takmičenja.

Komentari (0)

Sport