Uživo: Srbija završila učešće na EP, Francuska je prejaka

17/01/2022

-

19:37 >> 21:56

Lazar Kukić - Copyright Tibor Illyes/MTI via AP

KRAJ MEČA: Srbija je smanjila prednost rivala, ali ipak je završila učešće na ovom Evropskom prvenstvu - 25:29.

50. MINUT: Deset minuta do kraja, a Srbija uz bolju igru ponovo zaostaje devet golova koliko je bilo i na poluvremenu - 17:26.

44. MINUT: Gol Srbije sa igračem manje i smanjeno je vođstvo rivala - 15:22.

38. MINUT: Srbija igra bolje, ali iskusna selekcija Francuske rutinskom igrom održava visoku prednost - 11:19.

31. MINUT: Počelo je drugo poluvreme. Srbija u predstojećih 30 minuta mora da postigne 11 golova više od olimpijskog šampiona da bi se plasirala u drugi krug Evropskog prvenstva.

POLUVREME: Baš loša igra Srbije u prvom poluvremenu. Uvodnih desetak minutra je bilo koliko-toliko podnošljivo, ali onda je usredio mračan period u kojem punih 13 minuta nisu uspeli da postignu gol i na odmor se otišlo sa 7:16.

27. MINUT: Srbija deset minuta nije zatresla mrežu rivala. Francuska ima 10 golova prednosti - 5:16.

21. MINUT: Nastavlja se ista slika na terenu - rukometaši Srbije promašuju zicere, a Francuzi kažnjavaju na drugoj strani i rival ima šest golova viška. "Orlovi" šest minuta nisu postigli gol - 5:12.

17: MINUT: Francuska se odlepila na pet golova viška. Ukoliko želi pobedu Srbija mora da odigra mnogo raznovrsnije u napadu i čvršće u odbrani - 4:9.

13. MINUT: Razbranio se golman Žerard i iskusni Francuzi to odmah pretvrajau u ćetiri gola prednosti - 4:8.

9. MINUT: Veliki promašaj Orbovića i propuštena je prilika za vođstvo, posle čega Francuska odlazi na "plus tri" - 3:6.

6. MINUT: Bogdan Radivojević smanjuje na 2:3, a Vladimir Cupara već ima dve uspešne intervencije na golu Srbije.

3. MINUT: Srbija odmah na startu ima dva gola zaostatka - 0:2.

Utakmica je počela, prvi sa centra kreću rukometaši Francuske.

Rukometna selekcija Srbije igra večeras protiv Francuske (20.30) odlučujući meč za prolazak u drugi krug na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj.

Posle dva odigrana kola u grupi C za sada je samo večerašnji rival "orlova" sigurno osigurao prolaz, dok ekipi Hrvatske ni večerašnji ubedljivi trijumf nad Ukrajinom (38:25) ne garantuje drugu poziciju u grupi, jer je druga karta za odlazak u nastavak takmičenjima u rukama igrača selektor Tonija Đerone.

U slučaju pobede reprezentacije Srbije stvorio bi se trougao između pomenute tri selekcije, a srpskim rukometašima bi pobeda od dva i više golova razlike bila dovoljna za osvajanje druge pozicije u grupi.

To neće biti ni malo lako budući da će naspram sebe imati aktuelnog olimpijskog šampiona, ali u 2021. godini ove dve selekcije su odigrale dva duela i Srbija je ostala neporažena. U Zrenjaninu je bilo 27:24, a u Francuskoj 26:26, što znači da trijumf o do dva gola u večerašnjem meču nije neizvodljiv.

Budite sa nama i pratite najvažnije detalja se mača u Segedinu.