17/01/2022

-

20:11

Rukometaši Crne Gore - Copyright Zsolt Czegledi/MTI via AP

Rukometaši Crne Gore izborili su plasman u narednu fazu takmičenja Evropskog prvenstva, pošto su u borbi za drugo mesto grupe A, savladali Sloveniju 33:32 (16:19).

Crnogorcima je u Debrecinu bio dovoljan i bod protiv rivala, budući da su imali bolju gol razliku.

Selekcije Slovenije i Crne Gore su prethodno pobedile Severnu Makedoniju, da bi poraze zabeležili protiv favorizovane Danske.

Utakmica je bila izjednačena od početka do kraja, Slovenci su tokom većeg dela susreta održavali prednost od dva do četiri pogotka, da bi izabranici Zorana Roganovića od 45. minuta, zaigrali ofanzivnije, preokrenuli tok meča i zabeležili prvu pobedu protiv Slovenije nakon pet uzastopnih poraza.

Epitet junaka meča poneo je golman crnogorske reprezentacije Nebojša Simić, koji je u poslednja dva minuta utakmice odbranio dva sedmerca.

Crna Gora: B. Vujović 9, Grbović 8, Anđelić 5, M. Vujović 5, Čepić 3, F. Vujović 1, Lazović 1, Ševaljević 1.

Slovenija: Kodrin 7, Dolenec 6, Blagotinšek 4, Marguc 4, Makuc 3, Skube 2, Mačkovšek 2, Sokolić 1, Poteko 1, Cehte 1.,

U istom terminu, Hrvatska je bila ubedljiva protiv Ukrajine 38:25 (18:13), Bosna i Hercegovina je izgubila protiv Španije 28:24 (12:14), da bi Rusi rutinski savladali Slovake 36:27 (19:9).

Srbija će se za plasman u dalji tok takmičenja boriti protiv Olimpijskog šampiona - Francuske od 20:30 časova. Potrebna je pobeda od dva ili više gola.