Španija u finalu EHF Eura 2022 preokretom protiv Danske

-

19:51

Španija u finalu EHF Eura 2022  preokretom protiv Danske
Španija - Danska - Copyright profimedia

Rukometaši Španije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva, posle preokreta u drugom poluveremenu, savladali su Dansku rezultatom 29:25.

Do 40. minuta aktuelni svetski šampion Danska je kontrolisala meč i bila u vođstvu, najviše 4 gola (8:4, 18. minut). U poslednjem minutu prvog dela pogocima fantastičnog Abelja Španci su smanjili na 14:13.

"Furija" je preokrenula meč u nastavku, pored nezaustavljivog Aleksa Gomeza Abelja koji je postigao 11 golova, među stativama je blistao sjajnim odbranama Gonzalo Vargas. Zabeležio je 13 uspešnih intervenicija i demoralisao napad Danaca.

Na kraju, aktuelni šampion Starog kontinenta, imaće priliku da brani titulu prvaka osvojenu pre dve godine protiv Hrvatske (22:20).