Fantastičan meč na EHF EURO u rukometu: Danskoj bronza, Francuzi pali posle produžetaka

30/01/2022

-

17:25

Danska - Copyright Tanjug/(AP Photo/Anna Szilagyi)

Bronza sija na grudima rukometaša Danske. U spaktakularnom meču za treće mesto, Danska je posle preokreta u produžecima uz briljantne odbrane golmana Landina pobedila Francusku 35:32 (29:29, 13:14). Danci su se na neki način revanširali Francuskoj za poraz u borbi za treće mesto 2018. godine.

Sjajna borba viđena je za treće mesto. Golmani Žerar (Francuska) i Landin (Danska) briljirali su na golu, Francuz je imao 18, a Danac 17 odbrana. Francuzi su sredinom prvog dela poveli sa tri razlike (8:5), držali su prednost Deska i Lene (po pet golova), ali su  Danci preko raspoloženog Holma (pet golova) i Kirkelokea na poluvremenu izjednačili na 13:13. Ipak, Francuzi su na poluvremenu imali minilanu prednost 14:13.

Holm je sedmim golom u nastavku doneo Dancima novo izjendačenje (17:17). Igraio se atomski rukomet, Landin je sputio "roletnu", da bi saugstrop u 39. minutu doneo prvo vođstvo na meču za Dansku (19:18). Francuzi su napravili novu grešku, a Saugstrup je doneo dva gola prednosti i isključenje golmana Žerara. Het-trikom Salgstrupa Danska je u 40. minutu došla do plus tri! Deska je prekinuo seriju Danaca, ali Kirkeloke odmah vratio ubedljivu prednost.

Na 18 minuta pre kraja, posle dve greške Danaca, Francuzi su stigli do novog izjendnačenja 22:22. Mae je u 45. minutu doneo novu prednost Francuskoj, ali je Mensing "pocepao" mrežu za novo izjendačneje.

Ipak, Francuzi su iskoristili igrača više i preko Kunkua 10 minuta pre kraja stigli do 26:24. Imao je desnokrilni igrač šansu za plus tri, međutim Landin je odbranio i u kontri su se Danci ipak vratili u igru, da bi Jakobsen ponovo izjednačio 26:26.

Igralo se gol za gol, Mae je briljirao. Francuzi su na šest minuta pre kraja ostali sa dvojicom igrača manje, ali Žerar je zabeležio 15. odbranu posle sedmerca. Danska je dva isključenja iskoristila samo da izjednači na 28:28 na četiri minuta do kraja.

Hansen je na 80 sekundi pre kraja doneo Dancima prednost 29:28 posle neuspele akcije Karabatića. Itame je uz mnogo sreće uspeo da izjendači na 29:29 30 sekundi kre kraja. Uzeli su Danci tajm aut na 13 sekundi pre kraja, ali je Mensing bio izblokiran pa je meč završio 29:29 i otišlo se u produžetke.

Lauge u Holm su doneli tri gola prednosti Dancima u produžetku, Francuzi su skoro pet minuta bili bez gola, jer je rival igrao fenomenalnu odbranu, ali su preko Maea stigli posle prvih pet minuta do 30:32.

Danci su na 150 sekundi pre kraja imali 33:30 i napad. Kirkeloke je pogodio stativu, što su Francuzi iskoristili. Počeli su da rizikuju "trikolori", izašli su u presing što su Lauge i Mine iskoristili za konačni trijumf 35:32 (29:29, 13:14).