Šveđanke se ravanširale: Ubedljiv poraz Srbije u kvalifikacijama za EP

05/03/2022

-

18:28

Švedska - Srbija - Copyright MN Press

U 4. kolu kvalifikacione grupe 6 za odlazak na Prvenstvo Evrope, rukometašice Srbije poražene su u Istadu od Švedske rezultatom 33:25 (17:14).

U preostla dva meča, u Turskoj 20. aprila i tri dana kasnije u Zrenjaninu protiv Islanda, Srbija će tražiti šansu za direktan plasman na završnicu Evropskog prvenstva.

Domaće igračice su vodile od početka, u 10. minutu imale su tri gola prednosti (7:4), da bi Srpkinje uspostavile ravnotežu, golovima Jelne Agbabe u 19. minutu preokrenule su na 11:10.

Finiš poluvremna je ipak pripao Šveđankama koje su stekle najveću prednost (16:12).

Četiri gola viška rivalke Srbije su održavale tokom drugog dela, u 37. minutu prvi put su imale "plus 6" (22:16), izabranice Uroše Bregara nisu imale snage da se vrate u meč.

Raspoložena u tim  momentima bila je i golman domaćina Džesika Ride, sa nekoliko uspešnih odbrana održala je ubedljivu prednost svom timu koja je u 49. minutu bila uvećana na nedostižnih 27:19.

Srbija: Risović, Graovac, Radojević 1, Lovrić 1, Agbaba 4, Petrović 3, Radosavljević 3, Janjušević 3, Kovačević 3, Lavko 3, Stoiljković 2, Trifunović 1, Liščević 1.