Milana Tirnanić bez polufinala: Srpska atletičarka peta u trci na 60 metara

18/03/2022

-

18:01

Milana Tirnanić bez polufinala: Srpska atletičarka peta u trci na 60 metara - Copyright MN Press

Srpska atletičarka Milana Tirnanić nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Beogradu, pošto je zauzela peto mesto u trci na 60 metara sa rezultatom 7,42 sekunde.

Naša sprinterka se takmičila u četvrtoj od šest kvalifikacionih grupa, a u ukupnom plasmanu osvojila je 39. mesto.

Milana je uprkos porazu, zadovoljna učešćem.

"Loš blok i upropastila sam trku. Nisam navikla na ove blokove, pod drugačijim su uglom. Ipak, zadovoljna sam što sam učestvovala, da je moglo bolje, moglo je. Fizički sam bila spremna da istrčim 7,33, 34, 35, što mi možda donelo polufinale", rekla je naša atletičarka posle trke.

Prvo mesto u Milaninoj grupi osvojila je najbrža žena sveta Eva Svoboda iz Poljske sa vremenom 7,10, dok su se u završnici takmićenja još plasirale Lota Kempinen iz Finske i Antonik Strahan sa Bahama.

U prve tri kvalifikacione grupe najbrža je bila Amerikanka Mikaja Brusko sa 7,03, njena sunarodnica Meribet Sen-Prins je istrčala 7,07, dok je Geraldin Fraj iz Švajcarske ostvarila rezultat 7,11.