Bronzana medalja za srpske kanuistkinje na Svetskom kupu

09/06/2022

-

19:10

Elena Petrović i Milica Kostov - Copyright Kajakaški savez Srbije/Nina Jelenc

Srpske kanuistkinje Elena Petrović i Milica Kostov osvojile su bronzanu medalju na Svetskom kupu u spustu na divljim vodama.

One su bile treće u kategoriji klasik.

Milica i Elena su trku izveslale za 18 minuta i 52,77 sekundi.

Pobedila je posada Francuske u kojoj su veslale Bezia i Gober (16:01.28), dok je drugo mesto pripalo posadi Velike Britanije Milni i Mari (17:04.10).

Petrovićeva je prethodno nastupila i u kajaku jednosedu u kojem je zauzela 26. mesto, pošto je trku izveslala za 16 minuta 33 sekunde i 1 stotinku.

Pobedila je Italijanka Đulija Formenton (14:02.79), ispred Nemice Marlene Veseling (14:05.29), dok je bronza pripala Tari Inse iz Francuske (14:06.18).

Marko Marjanović, koji se takmičio u kajaku, zauzeo je 12. mesto, pošto je stazu na Savi Dolinki izveslao za 13 minuta i 12,82 sekunde.

Drugog dana takmičenja u Celju veslaće se kvalifikacije u disciplini sprint.