26/07/2022

-

17:02 >> 17:04

Vaterpolisti Srbije deklasirali Kanadu, protiv Crne Gore za peto mesto u Svetskoj ligi - Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije deklasirali su Kanadu 12:4 (2:0, 3:1, 5:2, 2:1) i boriće se sutra za peto mesto u Svetskoj ligi protiv Crne Gore koja je sa 9:6 pobedila Australiju.

Podmlađena selekcija Dejana Savića demostrirala je od starta razliku u klasi. Dobrom odbranom paralisali su rivala, Gavril Subotić, Ognjen Stojanović, Đorđe Vučinić (dva), Stefan Branković do pred kraj druge četvrtine odveli su Srbiju do nedostižne prednosti 5:0. Kanađani su tek posle 16 minuta preko Kote stigli do gola.

U drugom delu se nije menjala slika u bazenu, Radulović, Martinović, Stojanović (dva) odveli su Srbiju pred poslednjih osam minuta do vođstva od 10:3 i tada je ishod već bio poznat.

Strelci za Srbiju bili su: Stojanović i Martinović po tri, Radulović i Vučinić po dva, Subotić, Branković po jedan gol.