Prve medalje na EP u atletici, Ringer i Lisovska slavili u maratonu

15/08/2022

-

15:00

Prve medalje na EP u atletici, Ringer i Lisovska slavili u maratonu - Copyright Tanjug / Marius Becker/dpa via AP

Podeljene su i prve medalje na Evropskom prvenstvu u atletici u Minhenu. Nemac Rihard Ringer i Poljakinja Aleksandra Lisovska osvojili su zlatne medalje u maratonu.

Nemac je bodren publikom uspeo da maratonsku deonicu prođe u vremenu 2:10,21 čas i da u finišu bude bolji od Izraelaca Maru Teferija (2:10,23) i Gašu Ajalea (2:10,29) koji su osvojili srebro i bronzu. Od 79 takmičara trku su završili njih 62.

Poljakinja Aleksandra Lisvoska je slavila u vremenu 2:28,36, za sedam sekundi bila je brža od Hrvatice Matee Parlov Kaštro, dok je bronzu osvojila Holanđanka Nienke Brinkman (2:28,52) koja je za prsa u cilj ušla pre Nemice Mirijam Datke, koja je imala isto vreme. Trku su završile 52 takmičarke od njih 63 koliko ih je startovalo.