Rukometašice Srbije pobedile Austriju na "Kupu Karpata"

01/10/2022

-

23:00

Srbija - Copyright Rukometni savez Srbije

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Austriju 30:29 (13:14) u trećem kolu "Trofeja Karpata" u Bistrici.

U rezultatski neizvesnom meču, nakon smenjivanja u vođstvu, Srbija je prvi deo igre završila sa golom zaostatka. Izjednačena borba je pratila i nastavak meča, ali je sredinom drugog poluvremena Srbija uspela da dođe do tri gola prednosti.

Iako je rival nekoliko minuta kasnije uspeo da tu prednost anulira, Srbija ponovo preuzima inicijativu i u finišu susreta vratila prednost od tri pogotka koju je Austrija uspela da smanji u finišu.

Najefikasnije u timu Srbije bile su Jelena Lavko i Jovana Stoiljković, postigle su po osam golova.

Srbija je završila turnir sa skorom 2-1, pošto je prethodno pobedila Španiju 30:28 i poražena od Rumunije 26:20.