Sedmi trijumf na SP: Odbojkašice Srbije preslišale Dominikansku Republiku

05/10/2022

-

20:26

Sedmi trijumf na SP: Odbojkašice Srbije preslišale Dominikansku Republiku - Copyright Odbojkaški savez Srbije

U drugoj fazi Svetskog prvenstva u Holandiji i Poljskoj, odbojkašice Srbije su u grupi F zabeležile drugu pobedu.

Nakon jučerašnjeg trijumfa nad domaćinom Poljskom (3:0), aktuelne šampionke sveta su u Lođu maksimalnim rezultatom savladale Dominikansku Republiku, po setovima je bilo 26:24, 25:20 i 25:17.

Od starta turnira izabranice Danijelea Santorelija i dalje su neporažene, zabeležile su svih sedam pobeda.

Dominikanska Republika je u prvom setu pružila žestok otpor, vođstvo Srbije od 21:17 preokrenula je na 23:22. U finišu, Ana Bjelica i Bjanka Buša su omogućile set loptu (24:23), a poen Brankice Mihajlović i greška u napadu rivala donele su i vođstvo od 1:0.

Daleko lakši posao Srpkinje su imale u drugom i trećem setu, stekle su pristojnu prednost i nisu dozvolile nikakvo iznenađenje.

Najzapaženije u novoj pobedi bile su Tijana Bošković sa 15, Jovana Stevanović sa 10, Mina Popović sa 9 i Brankica Mihajlović i Bjanka Buša sa po 8 poena.

Naredni protivnik je Tajland, meč se igra u petak od 15 časova.