16/10/2022

-

19:45

Rukometaši Srbije - Copyright MN Press

Rukometaši Srbije nadigrali su Slovačku 27:21 u drugok kolu kvalifikacija za Evropkso prvenstvo 2024. godine

Od starta duela su jasno stavili do znaja Slovacima da su bolji i kvalitetniji rival, ostvarli su početnu predost od 11:6 i u nastavku mirno kontrolisali meč.

Drugo poluvreme donelo je nešto agresivniju Slovačku koja je smanjila na tri gola razlike ali je onda Srbija konsolidovala odbranu, a pojačala napad i brzo vezala četiri gola i došla do maksimalnih plus sedam.

Najefiksniji u timu Tonija đerone bio je Bogdan Radivojević sa sedam golova, a pratili su ga Lazar Kukić i mijajlo Marsenić sa po četiri.

U poraženom timu Slovačke bolji od ostalih bio je Martin Potisk sa šest pogodaka.

Treba napomenuti i veliku ulogu golmana reprezentacije Srbije Dejan Milosavljev koji je imao 11 odbrana.

Do kraja kvalifikacija Srbiji je ostalo još četiri meča, u martu 2023. godine "orlovi" će odigrati dvomeč sa Norveškom, a krajem aprile sledeće godine gostovaće Finskoj, a dočekati Slovačku.