Srpske rukometašice završile učešće na Evropskom prvenstvu

08/11/2022

-

19:33

Rukometašice Srbije - Copyright Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije poražene su u 3. kolu grupe B od Slovenije rezultatom 27:24 (13;15) čime su završile takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Ovo je bio treći poraz izabranica Uroša Bregara na kontinentalnom takmičenju, u prethodna dva duela, pobedu su takođe slavile Švedska i Danska.

U meču koji je odlučivao o plasmanu u narednu rundu takmičenja, oslabljene neigranjem Jovane Kovačević koja se povredila u prethodnom duelu protiv Danske, Srbija je odigrala odlično prvo poluvreme.

Na domor su Srpkinje otišle sa vođstom od 15:13, ali je u nastavku došlo do pada u igri, domaćin je preokrenuo rezultat i stigao do vrednog trijumfa.

U uvodnim minutima drugog dela napad Srnije je stao, nakon devet minuta bez postignutog pogotka, Slovenija je povela sa 18:16, kontrolisala dešavanja na terenu, da bi u poslednjih pet minuta stekla nedostižnih četri gola prednosti (25:21).

Najzapaženija u timu Srbije bila je Sanja Radosavljević sa šest pogodaka, isti učinak imala je Elizabet Omoregi u timu Slovenije.