Rukometašice Norveške prvakinje Evrope, Danska ispustila pobedu u finišu

20/11/2022

-

22:05

Rukometašice Norveške - Copyright profimedia

Rukometašice Norveške prvakinje su Evrope. Do osmog zlata na poslednjih deset kontinentalnih takmičenja stigle su nakon velikog preokreat u finalu protiv Danske.

Tako su aktuelne svetske šampionke sačuvale i evropski tron, osvojen pre dve godine u Danskoj.

Norvežanke su u Stožicama u Ljubljani slavile rezultatom 27:25 (12:15), u izuzetno uzbudljivom meču do raspleta je došlo u samom finišu.

Dankinje su bile u vođstvu tokom većeg dela utakmice, povele su 22:18 u 44. minutu i potom počele da posustaju.

Sedam minuta nisu postigle pogodak, u 54. minutu Kristine Brejstol bila je precizna za vođstvo Norveške od 24:23. U odlučujućim momentima proradila je i zvanično najbolja igračica Evrope Heni Reistad, sa dva pogotka sačuvala je prednost i dovela svoj tim na tron.

Najefikasnija u finalu u pobedničkom timu bila je Nora Merk sa osam golova, u timu Danske istakla se Luis Burgard sa šest golova, dok je golman Sandra Toft zabeležila 11 uspešnih odbrana.