-

11:36

Marokanac Lahgar Čakib i Etiopljanka Fejne Gudeto pobednici 36. Beogradskog maratona - Copyright MN Press

Marokanac Lahgar Čakib pobednik je 36. Beogradskog maratona.

On je trku na 42.195 metara, u veoma uzbudljivoj završnici, završio u vremenu 2:14:28.

Posle pobede, istakao je sledeće:

"Veoma je toplo, teška trka, eoma srećan zbog pobede. U Beogradu je zaista lepo, ljudi su divni i zaista sam srećan zbog ove pobede".

Drugo mesto sa samo sedam sekundi zaostatka osvojio je Kenijac Čeriot Fransis (2:14:35), a treće njegov zemljak Limo Džonson Kiprop (2:17:13).

Etiopljanka Fejne Gudeto pobednica je 36. Beogradskog maratona. Ona je trku završila sa vremenom 2:30:30, što je drugi najbolji rezultat u istoriji trke.

Drugo mesto osvojila je Sradana Trofimova iz Kirgistana (2:32:35), a treće Kenijka Džejn Mora Onjandži (2:35:58).

Na 36. Beogradskom maratonu učestvuje rekordnih 10.500 trkača iz 64 zemlje.