24/09/2023

-

19:06

Mate Nemeš je 44. srpski olimpijac u Parizu: Svetska bronza i norma izboreni u Beogradu - Copyright MN Press

Srbija je osvojila i petu medalju na Svetskom prvenstvu u rvanju. Bronzano odličje pripalo je Mate Nemešu, kome je treće mesto u kategoriji do 67 kilograma donelo i siguran nastup na Olimpijskim igrama u Parizu naredne godine, odnosno prvu normu za Srbiju u grčko-rimskim stilom.

Nemeš, inače svetski prvak iz 2022. i evropski iz Varšave 2023, osvojio svoju treću medalju na svetskim prvenstvima, pošto je i u Nur-Sultanu 2019. bio treći. U borbi za medalju i plasman na Olimpijske igre pobedio je Kirgistanca Amantura Ismailova i to tako što je poslednji osvojio poen. Posle šest minuta bilo je 3:3. Ismailov je prvu rundu dobio 3:0, ali je Mate odlično radio u drugoj, uspeo da poentira i da stekne neophodnu prednost za trijumf.

Pored tridesetogodišnjeg Nemeša, olimpijske norme na Svetskom prvenstvu ostvarili su još svetski prvak Stevan Micić u kategoriji do 57 kilograma, kao i Ketag Cabalov u kategoriji do 74 kilograma.

U neolimpijskim disciplinama bronzane medalje za Srbiju osvojili su još Ali Arslan i Georgij Tibilov.