Međedović u trećem kolu turnira u Astani: Naredni rival Čeh Lehečka

Autor: Tanjug

29/09/2023

-

17:00

Međedović u trećem kolu turnira u Astani: Naredni rival Čeh Lehečka - Copyright MN Press

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Astani pošto je pobedio Rusa Aleksandra Ševčenka rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 10 minuta.

Međedović je u prvom gemu meča napravio brejk i to mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set, a identičan scenario je viđen i u drugom setu, pa je srpski teniser stigao do plasmana među osam najboljih na turniru u Kazahstanu.

Petom najbolje rangiranom teniseru Srbije, koji se nalazi na 108. mestu ATP liste, ovo je prvi meč na turniru u Astani koji je odigrao do kraja, budući da mu je Laslo Đere u prvom kolu predao zbog povrede.

Protivnik Međedoviću u četvrtfinalu biće četvrti nosilac turnira, Čeh Jirži Lehečka koji trenutno zauzima 28. mesto na ATP listi najboljih svetskih igrača.