Đoković i Ćaćić poraženi posle velike borbe: Nemački dubl slavio sa 2:1

27/11/2021

-

23:35

Photo/Michael Probst - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Probst

Srpski dubl par, Nikola Ćaćić i Novak Đoković, poražen je od nemačkog tima Kravic/Puc sa 1:2 (6:7, 6:3, 6:7) .

Prvi set pripao je Nemcima, koji su neverovatnim servisima terorisali protivnike.

Ipak, u drugom delu srpski tandem je uspeo da napravi pravu taktiku i bude bolji sa 6:3. Jedan pravovremeni brejk bio je dovoljan za veliku prednost, koja je doprinela izjednačenju.

U trećem setu su Novak i Nikola odlično igrali i došli do prednosti u vidu jednog brejka. Vodili su prvo sa 3:1, kasnije sa 4:2, a onda izgubili tri gema zaredom.

Potom su pri rezultatu 5:5 nekoliko puta imali šansu za novi brejk, ali nisu uspeli da je realizuju, pa su bili primorani da serviraju za opstanak u meču. Uspeo je srpski tandem da se odbrani i izbori taj-brejk.

Međutim, Nemci su bili bolji i u drugom taj-brejku na meču, pa su tako došli do drugog boda i pobede nad Srbijom.

Srpska selekcija i dalje ima šanse za nastavak takmičenja, ukoliko se poklope ostali rezultati.