Loš start Srbije u polufinalu Dejvis kupa: Dušan Lajović poražen od Goja

03/12/2021

-

18:03

Dušan Lajović - Copyright MN Press

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od 279. igrača na ATP listi Borne Goja sa 2:1 po setovima (6:4, 3:6, 2:6) u polufinalu Dejvis kupa.

Hrvatski teniser je bolje otvorio meč, poveo 2:0 posle čega je Lajović uzvratio, dobio gem, posle čega je Gojo dobio sledeća dva gema i tako održao visoku prednost. Hrvat je u sedmom gemu imao 40:0 ali je Lajović napravio brejk, anulirao tu prednost i smanjio rezultat u prvom setu na 4:3. Lajović je nakon toga iskoristio tri greške Goja i izjednačio rezultat u prvom setu - 4:4.

Srpski teniser je u nastavku prvog seta uspeo da preokrene rezultat i set reši u svoju korist - 6:4. Gojo je bolje otvorio drugi set i došao do prednosti, imao prednost 3:1 u drugom setu, a Lajović je iskoristio dve brejk lopte da smanji sprednost hrvatskog tenisera.

Gojo je potom ponovo povećao prednost došao do izjednačenja u setovima - 6:3. Hrvat je nastavio u istom ritmu i u trećem setu, gde je kao i u prvom stekao veliku prednost i rutinski priveo meč kraju.

Na redu je meč Novak Đoković - Marin Čilić.