Kecmanović krči put, pobedio Holanđanina za osminu finala Indijan Velsa

20:56

Miomir - Copyright Tanjug/AP Photo/Tertius Pickard

Srpski teniser Miomir Kecmanović nastavio je sa dobrim partijama na mastersu u Indijan Velsu.

Nakon trijumfa nad Lajamom Brodijem i 24. teniserom sveta Marinom Čilićem, Kecmanović je pobedio i u trećem kolu.

Pobedio je Botika van de Zandšulpa iz Holandije. Rezultat je bio 2:0 u setovima (7:6, 7:5). Trebalo mu je sat i 41 minut igre.

U prvom setu viđena je izjednačena igra. Obojica su držali svoj servis i uopšte nije bilo prilika za brejk. U odlučujućem gemu, Kecmanović je tri puta oduzeo servis protivniku, naspram jednog izgubljenog, što je bilo dovoljno za vođstvo.

Kecmanović je bio na dobrom putu da prilično lako osvoji drugi set. Imao je brejk prednosti, ali se protivnik nije predavao. Vratio je kod 4:3 i delovalo je da će 13. gem odlučivati pobednika i drugog seta.

Ipak, Kecmanović je kod 5:5 oduzeo servis protivniku, i potom bio siguran na svoj servis, i bez izgubljenog poena došao do gema i pobede 7:5.

Miomir Kecmanović će u narednoj rundi imati težak zadatak. Protivnik će mu biti šesti teniser sveta Mateo Beretini.