-

12:51

Laslo Đere - Copyright Tanjug/AP/Eduardo Verdugo

Srpski teniser Laslo Đere nastavio je sa dobrim partijama na mastersu u Monte Karlu.

Đere je na startu turnira pobedio Maksima Kresija, a potom je u drugom kolu slavio protiv 16. nosioca, Lorenca Sonega iz Italije.

Bilo je 2:0 u setovima (6:4, 6:4), a meč je trajao sat i 41 minut igre.

Duel je bio prilično ubedljiv na početku meča. Oduzeo je dva servisa protivnika na početku i stekao veliku prednost, koju nije mogao da ugrozi i izgubljeni brejk krajem prvog seta.

Potom je drugi set bio izjednačen. Đere je imao kod 3:3 priliku za brejk koju nije iskoristio, ali je dobio dve nove za vođstvo 5:4.

Servirao je za pobedu i to nije dobro počeo. Sonego je stekao dve brejk lopte, ali se Đere nije predavao. Spasio ih je, posle čega je došla meč lopta, koju je srpski predstavnik odmah iskoristio i prošao dalje.

Laslo Đere ostao je jedini predstavnik Srbije u Monte Karlu, pošto su prethodno eliminisani Novak Đoković u prvom i Dušan Lajović u drugom kolu.

Naredni rival biće mu treći nosilac Stefanos Cicipas.