-

18:27

Đoković preokrenuo protiv Kecmanovića i prošao u polufinale Serbia opena - Copyright MN Press

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Serbia opena u Beogradu.

Đoković je pobedio posle velike borbe i preokreta. Rezultat je bio 2:1 u setovima (4:6, 6:3, 6:3). Meč je trajao dva sata i 19 minuta.

"Opet na mišiće, možda na iskustvo", rekao je Đoković odmah posle meča i zahvalio je publici na podršci.

Protivnik u polufinalu turnira u Beogradu biće mu pobednik duela u kom će treći nosilac Karen Hačanov igrati protiv Tijaga Monteira.

Đoković je ponovo imao mnogo problema.

Kecmanović je bio dobar na početku i osvojio prvi set, tako što uzeo brejk već u trećem gemu. Imao je prilike i kod narednog servisa Đokovića, ali je najbolji teniser planete čak pet puta spasavao brejk lopte.

Đoković ipak više nije mogao, pa je Kecmanović poveo. Drugi set doneo je nova uzbuđenja.

Kecmanović je ponovo u trećem gemu uzeo brejk, ali je već naredni servis izgubio. Potom je Đoković kod 4:3 oduzeo servis protivniku i došao do odlučujućeg seta.

Tu je bilo neizvesno tokom većeg dela. Treći set bio je izjednačen do 3:3, kada je Kecmanović servirao i dozvolio protivniku tri prilike za brejk. Đoković je iskoristio prvu.

Potom je bio siguran na svoj servis i kod 5:3 je ponovo oduzeo servis Kecmanović, za pobedu i prolaz u narednu rundu ATP turnira u Beogradu.