Masters u Madridu: Nadal spasao četiri meč lopte protiv Gofana

05/05/2022

-

19:59

Nadal - Copyright AP Photo/Marcio Jose Sanćez

David Gofan propisno je namučio Rafaela Nadala u osmini finala Mastersa u Madridu.

Španac je u meču koji je trajao tri sata i 10 minuta na kraju slavio rezultatom 2:1 (6:3, 5:7, 7:6 (11:9)), a pobednik je odlučen u taj-brejku u kojem je Belgijanac propustio četiri meč lopte.

Gofan je bio ravnopravan rival trećem nosiocu turnira, u drugom setu je rivalu oduzeo servisu u 12. gemu i izjednačio na 1:1.

U trećem setu, izuzev Nadala koji je u prvom gemu propustio dve brejk šanse, oba tenisera su bilu sigurni na svom servisu.

U taj-brejku Nadal je poveo 4:1, Gofan je potom poravnao na 4:4, stekao prednost od 6:4 i imao dve meč lopte, ali je Španac uspeo da se spase. Boljom igrom u finišu  Nadal se još dva puta odbranio pred naletima rivala i plasirao u četvrtfinale gde čeka boljeg iz duela Alkaraz - Nori.