Spektakl na "Šatrijeu": Nadal posle četiri sata savladao Alijasima

29/05/2022

-

21:17

Spektakl na "Šatrijeu": Nadal posle četiri sata savladao Alijasima - Copyright Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa šposle pobede protiv Feliksa Ože-Alijasima 3:2.

Po setovima je bilo 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 posle četiri sata i 23 minuta tenisa.

Nadal u prvom setu nije uspeo da iskoristi nijednu brejk priliku te je to Feliksu ulilo mnogo samopouzdanja. Napravio je dva brejka i lako došao do prvog seta.

Rafa nije unapredio svoju igru u drugom delu igre, ali je Alijasim mnogo grešio i Španac je napravio brejk u osmom gemu i posle lako priveo set kraju.

Osetio je potom Nadal da je kanađanin popustio, što je maksimalno iskoristio i dominantno osvojio treći deo igre.

Probudio se Alijasim u četvrtom setu koji je ponovo napravio rani brejk i odveo meč u odlučujući set.

U njemu je presudila mentalna snaga Španca koji je pretio u svakom servis gemu protivnika, a u osmom gemu je to i učinio. Nedugo zatim, uspeo da sačuva svoj servis i dođe do pobede.

U narednom kolu igraće sa Novakom Đokovićem, 59. put u karijeri, a trenutno gubi 28-30 od srpskog asa.