Endi Marej u finalu turnira u Štutgartu: Posle Cicipasa pao i Kirjos

11/06/2022

-

17:44 >> 19:43

Endi Marej - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Bivši prvi reket sveta Endi Marej, nastavio je da pruža odlične partije na turniru u Štutgartu, gde je posle pobede nad Stefanosom Cicipasom, danas savladao Nika Kirjosa i tako obezbedio plasman u finale takmičenja - 7:6 (7:5), 6:2.

Za razliku od drugog seta u kom je Britanac bio poprilično ubedljiv, prvi deo igre protekao je u velikoj borbi oba tenisera, koji su zbog odlične igre na svojim servisima, prvi set rešili tek nakon taj-brejka.

Imao je Kirjos svoje šanse u uvodnom setu, kada je pri rezultatu 4:3 za Mareja, propustio dve brejk prilike. Iskusni Škot je uspeo da zaustavi nalet rivala, da bi u finišu prvog dela igre iskoristio drugu set loptu i slavio 7:5.

Ponesen dobrom energijom Marej je drugi set odigrao još bolje i sa dva brejka obezbedio plasman u finale.

Za titulu će 68. teniser sveta boriti protiv Matea Beretnija iz Italije, koji je danas posle dva taj-brejka slavio protiv Nemca Oskara Otea.