Đoković rutinski pobedio Kecmanovića i plasirao se u osminu finala Vimbldona

01/07/2022

-

18:05 >> 18:08

AP Photo/Alberto Pezzali - Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

Nakon nešto manje od dva sata igre na Centralnom terenu u Londonu Novak Đoković je savladao Miomira Kecmanovića sa 3:0 (6:0, 6:3, 6:4) i tako se plasirao se u osminu finala Vimldona.

Odlično je startovao Novak i do prvog seta došao bez izgubljenog gema, za šta mu je bilo potrebno svega 24 minuta.

Drugi set je bio nešto zanimljiviji jer je Kecmanović ušao u dobar ritam, ali nije uspeo da isparira iskusnijem i kvalitetnijem protivniku, te je Đoković bio uspešniji sa 6:3.

Iako je pitanje pobednika već bilo izvesno rešeno, Miomir se nije predavao, već je nastavio da igra bez obzira na rezultat, kako i treba da bude. Prvi gem je bio jako zanimljiv i trajao je čak 10 minuta i pripao je Kecmanoviću. Ipak, Đokovićev kvalitet je isplivao na videlo i bez mnogo problema je priveo meč kraju.

Novak će se u osmini finala sastati sa Van Rijtovenom koji je ranije danas bio ubedljiv protiv velikog favorita Nikolasa Basilašvilija sa 3:0.