03/07/2022

-

23:40

Đoković - Copyright Tanjug/(AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je u osmini finala Vimbldona Holanđanina Tima Van Rajthovena sa 3:1.

Po setovima je bilo 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 u korist šestostrukog šampiona jedinog grend slema na travi.

Meč je počeo sigurnim servis gemom Đokovića, a već u narednom je odmah namučio Van Rajthovena i napravio brejk.

Đoković je morao da spašava brejk lopte pri rezultatu 4:2 ali je treći teniser sveta uspeo da se odbrani i održi prednost.

Napravio je srpski teniser još jedan brejk koji mu je doneo i prvi set. Time jasno stavio do znanja Van Rajthovenu da neće dozvoliti iznenađenje.

Uvodni deo drugog dela igre protekao je sigurnim servis gemovima oba tenisera, a zatim je Van Rajthoven sjajno plasirao udarce i uspeo da napravi brejk u sedmom gemu.

Tu prednost Holanđanin nije ispustio, sjajnim servisima je omogućio sebi mnogo lakih poena i izjednačio je na 1:1 u setovima.

Sjajno je Đoković započeo treći set, posle dvadeset minuta je vodio sa 4:0 i bez problema je priveo set kraju.

Nije Đoković mogao da zamisli bolji početak četvrtog seta, već u prvom gemu je oduzeo servis protivniku, zatim potvrdio brejk.

Do kraja susreta srpski as nije imao problema da zadrži svoj servis i plasira se u četvrtfinale.

Tamo će mu protivik biti Janik Siner koji je u svom meču savlaao bolje rangiranog Karlosa Alkaraza iz Španije.