Dejvis kup: Kanada izjednačila na 1:1, Ože-Alijasim bolji od Kecmanovića

17/09/2022

-

19:24

Kecmanović Majami - Copyright AP Photo/Jim Rassol

U drugom meču 3. kola Dejvis Kupa u grupi B, Kanada je uzvratili udarac Srbiji. Feliks Ože-Alijasim je ekspresno savladao Miomira Kecmanovića rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) i izjednačio na 1:1.

Pobednika duela će odlučivati dubl meč u kojem su Filipu Krajinoviću i Miomiru Kecmanoviću rivali Ože-Alijasim i Pospišil.

Trenutno 13. reket sveta do trijumfa nad Kecmanovićem je došao nakon 75 minuta.

U prvom setu oduzeo je servis rivalu u četvrtom gemu, ali je potom srpski teniser imao dve brejk lopte u sedmom gemu, međutim, Kanađanin se odbranio i ubrzo poveo sa 1:0.

U drugim setu ravnopravno se igralo do sedmog gema kada je Ože-Alijasim iskoristio drugu brejk loptu i sigurno priveo meč kraju.

U prvom meču Laslo Đere je savladao Gabrijela Dijala sa 2:0.

Da se plasira u četvrtfinale Dejvis kupa, Srbiji je potrebna najpre pobeda u dublu protiv Kanade, a zatim i poraz domaćina Španije od Južne Koreje, koja je već posle dva kola završila učesće na turniru.