Novak Đoković osvojio turnir u Tel Avivu

02/10/2022

-

19:14

Novak Đoković - Copyright Tanjug/(AP Photo/Ariel Schalit)

Novak Đoković pobednik je turnira iz serije 250 u Tel Avivu, u finalu je bio bolji od Marina Čiliča rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Meč je trajao sat i 35 minuta, po jedan brejk u svakom setu bio je dovoljan srpskom teniseru da stigne do trofeja.

Na samom startu, u drugom gemu, Đoković je propustio dve brejk lopte, ali je u već u četvrtom gemu iskoristio nešto slabiji servis rivala. Imao je dve brejk lopte, drugu je realizovao i poveo sa 3:1.

Potom je odbranio prednost na svom servisu bez izgubljenog poena, poveo sa 4:1 i mao kasnije poveo sa 1:0.

Đoković je sjajno otvorio drugi set, u prvom gemu oduzeo je servis Čiliću, odbranio se u šestom gemu kada je hrvatski teniser poveo sa 30-0 i imao brejk loptu, a potom sigurno priveo meč kraju.

Najbolji srpski teniser naredne nedelje učestvuje na turniru u Astani iz serije 500. Prvi rival mu je Kristijan Garin iz Čilea, 79. reket sveta, meč se igra u utorak.