Đoković preko Hačanova u polufinalu ATP turnira u Astani

07/10/2022

-

15:40

Đoković preko Hačanova u polufinalu ATP turnira u Astani - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira ATP serije u Astani.

Đoković, trenutno sedmi teniser sveta, nakon pobeda nad Kristijanom Garinom i Botikom fan de Zandšulpom, ostvario je i treći trijumf u Kazahstanu.

Ovaj put pobedio je 18. na ATP listi, Karena Hačanova iz Rusije. Bilo je 2:0 u setovima (6:4, 6:3), a meč je trajao sat i 28 minuta igre.

Novak Đoković će se za plasman u finale boriti sa pobednikom duela u kom će se sastati Robert Bautista-Agut iz Španije i drugi teniser sveta, Danil Medvedev.

Srpski teniser je odlično počeo četvrtfinalni duel, u drugom gemu je oduzeo servis protivniku i delovalo je kao da će imati lak zaadtak.

Hačanov je, ipak, brzo vratio brejk, i rezultat je bio izjednačen sve do samog kraja prvog seta.

Tada je kod 5:4 Đoković došao do nove brejk lopte, odmah je iskoristio i poveo.

Đoković je u drugom setu uzeo brejk za 3:1, i rutinski do kraja meča držao svoj servis, za novu pobedu u dva seta na ATP turniru u Astani.