08/10/2022

-

14:36

Cicipas u finalu turnira u Astani - Copyright Tanjug/(AP Photo/Stas Filippov)

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u finale ATP turnira u Astani, pošto je danas u polufinalu pobedio Rusa Andreja Rubljova 4:6, 6:4, 6:3.

Meč je trajao dva sata i osam minuta. Ruski teniser je poveo 2:0 na startu meča, a onda je tu prednost održavao što mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set rezultatom, 6:4.

Velika borba viđena je u drugom setu. Igralo se gem za gem, a Grk je napravio brejk u desetom gemu i zasluženo je stigao do izjednačenja. Ruski teniser je imao dve brejk lopte u petom gemu trećeg seta, ali ih nije iskoristio. Cicipas je u osmom gemu kaznio greške Rubljova, poveo 5:3, a onda je na svoj servis stigao do pobede.

Cicipas će u finalu igrati sa pobednikom meča između Srbina Novaka Ðokovića i Rusa Danila Medvedeva, koji je na programu kasnije danas.

ATP turnir u Astani igra se za nagradni fond od 2.054.825 dolara.