Ože-Alijasim slavio protiv Nadala u dva seta

15/11/2022

-

16:09

Ože-Alijasim slavio protiv Nadala u dva seta - Copyright profimedia

Kanadski teniser, Feliks Ože-Alijasim, pobedio je Rafaela Nadala sa 2:0 (6:3, 6:4) sat i 55 minuta igre u drugoj rundi Mastersa u Torinu.

Prvi set je bio veoma izjednačen i neizvestan sve do osmog gema. Oba tenisera su bili sigurni na svoj servis, a tako je delovalo da će biti i pri rezultatu 4:3 kada je Nadal imao 40:0. Međutim, Kanađanin je uspeo da odbrani tri gem lopte i uzme brejk, koji je u sledećem gemu potvrdio i poveo sa 1:0.

Drugi set je počeo još bolje za Alijasima, koji je do brejka stigao već u trećem gemu, nakon čega su do kraja oba igrača bila sigurna na svoj servis. Nadal nikako nije uspevao da povrati izgubljeni brejk i pobeda je otišla u ruke Alijasima.

Drugi meč grupe A između Kaspera Ruda i Tejlora Frica na programu je večeras od 21.00.

Da podsetimo, Novak Đoković je juče slavio protiv Cicipasa, a naredni meč će odigrati sutra od 14 časova protiv Andreja Rubljova.