Kasper Rud zakazao finale Mastersa u Torinu sa Novakom Đokovićem

-

22:21

Kasper Ruud - Copyright Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)

Kasper Rud protivnik je Novaku Đokoviću u finalu Završnog Mastersa u Torinu.

Četvrti reket sveta iz Norveške je u polufinalu bio ubedljiv protiv Andreja Rubljeva, savladao ga je rezultatom 2:0 (6:2, 6.4) u meču koji je trajao 68 minuta.

Igra ruskog tenisera raspala se nakon petog gema u prvom setu. Tada je Rud iskoristi prviu brejk šansu i poveo sa 3:2, da bi i sledeću realizovao u sedmom gemu i nakon 32 minuta poveo sa 1:0.

Norvežanin je nastavio sa sjajnom partijom, dobio osam uzastopnih gemova, u tim momentima Rubljov je neshvatljivo grešio. Odmah mu je rival oduzeo servis u prvom i trećem gemu drugog seta i nezustavljivo krčio put ka finalu.

Rus je uspeo da vrati jedan brej i smanji na 5:4, ali je Rud iskoristio narednu prilku i stigao da velikog trijumfa.

Novak Đoković se tokom karijere tri puta sastao sa Rudom i sva tri meča rešio u svoju korist.

Meč za trofej Mastersa u Torinu igra se u sutra od 19 časova.