Senzacija za senzacijom na AO, češki tinejdžer Lehečka izbacio sedmog tenisera sveta Ožea Aliasimea

22/01/2023

-

09:32

Lehečka - Copyright AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake

Dan za senzacije na Australijan openu. Posle Švjontekove u ženskoj, te Hurkača u muškoj konkurenciji, u osmini finala je ispao još jedan od nosilaca - Feliks Ože Aliasime! Sedmog tenisera sveta je u meču koji je trajao tri sata i 17 minuta izbacio češki tinejdžer Jirži Lehečka 3:1 (4:6, 6:3, 7:6, 7:6) i ostvario najbolji rezultat u karijeri.

Činilo se da će posle prvog seta favorit lako u četvrtfinale AO. Napravio je Kanađanin brejk u trećem gemu i slavio 6:4. Međutim, 71. igrač sveta je u drugom izjednačio bukvalno na isti način, jednim brejkom u osmom gemu.

Poslednja dva seta je Lehečka dobijao u taj breku. Nije bilo brejkova tokom setova, ali jeste tokom brejk serija. Lehečka je u trećem setu poveo čak 6:0, da bi set dobio 7:2, a u finalnom setu nije dozvolio Kanađaninu da mu oduzme servis pa je slavio 7:3, uz dva brejka.

Lehečku u četvretfinalu očekuje duel protiv boljeg uz meča Cicipas - Siner koji je u toku.