Beretini savladao Alijasima: Italijan u polufinalu Vimbldona

07/07/2021

-

21:07

AP Photo/Alastair Grant - Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Italijanski teniser, Mateo Beretini, plasirao se u polufinale Vimbldona, pobedivši Feliksa Alijasima sa 3:1 (6:3, 5:7. 7:5, 6:3), nakon tri sata i tri minuta igre.

Daleko bolji od samog starta bio je Beretini, koji je osvojio prvi set uz samo tri izugbljena gema, za šta mu je bilo potrebno 37 minuta. Ipak, Feliks je dodao gas u drugom setu koji je trajao 57 minuta, osvojivši ga 7:5 i tako nagovestio da bi moglo da dođe do velikog preokreta.

Međutim, Beretini je bio bolji u trećoj deonici, koja je trajala 50 minuta, takođe, sa 7:5, da bi u četvrtom setu pokazao totalnu dominaciju i osvojio ga kroz 37 minuta rezultatom 6:3. Tokom meča je Kanađanin imao više asova od svog protivnika, 13, ali i duplih grešaka, čak šest, dok je Italijan imao deset asova i tri duple greške.

Mateo će se u polufinalu sastati sa poljskim etniserom, Hubertom Hurkačem koji je ranije danas savladao legendarnog Rodžera Federera sa ubedljivih 3:0.