Alkaraz osvojio Masters u Madridu: Španac uskoro na 1. mestu ATP Liste

07/05/2023

-

21:21

Alkaraz osvojio Masters u Madridu: Španac uskoro na 1. mestu ATP Liste - Copyright Tanjug/AP/Natacha Pisarenko

Španski teniser, Karlos Alkaraz, je u finalu savladao Jana Lenarda Štrufa sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:3) te je na taj način odbranio titulu mastersa u Madridu.

Španac je dakle nakon ovog uspeha prišao Novaku Đokoviću na svega pet bodova na ATP listi, što znači da će ga samim učešćem na Mastersu u Rimu preteći i zauzeti prvo mesto.

Ipak, pošteno se Alkaraz namučio u finalu protiv veoma nezgodnog Štrufa. Prvi set je pripao Špancu, uprkos tome što je Nemac imao nekoliko prilika za bejk, koje je iskoristio tek u drugom i uspeo da izjednači na 1:1.

Alkaraz je u trećem setu pokazao kvalitet i u četvrtom gemu je došao do brejka prednosti, koju do kraja nije ispuštao, te je poneo trofej iz Madrida.