Požar u Jasenoviku pod kontrolom: Vatrogasci nastavljaju borbu na nepristupačnom terenu
Komentari
30/08/2025
-11:26
Situacija sa požarom koji je juče izbio u ataru sela Jasenovik kod Niša danas je znatno povoljnija, saopštili su iz Policijske uprave Niš. Vatrogasci i dalje intenzivno rade na gašenju vatre koja je zahvatila nepristupačne predele, uključujući travu, nisko rastinje i deo šume.
Trenutno je na terenu angažovano deset vatrogasaca sa četiri vozila, uz podršku dve cisterne JKP „Medijana“. Gašenje i dalje otežava nepristupačan teren, ali prema informacijama iz policije, nema povređenih, niti su domaćinstva i objekti ugroženi.
Juče, nešto pre 14 časova, požar je prijavljen policiji, a u gašenju su učestvovali pripadnici Sektora za vanredne situacije, Dobrovoljno vatrogasno društvo, helikopterske jedinice MUP-a Srbije, kao i cisterne JKP „Medijana“.
Dim od požara bio je vidljiv i osećao se u nekim delovima Niša, ali danas je situacija pod kontrolom, a napori vatrogasaca usmereni su na potpuno gašenje preostalih žarišta.
Nadležne službe apeluju na građane da budu oprezni i prijave svaki novi požar, kako bi se sprečilo njegovo širenje.
Komentari (0)